Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej w dniu 21 listopada 2017 roku podjęło Uchwałę NR 55/2017 z dnia 21 listopada 2017 r., dotyczącą ufundowania Nagrody „Kobieta Adwokatury”.
Nagroda stanowi uhonorowanie adwokatki, która w danym roku kalendarzowym wykazała się osiągnięciami w ramach prowadzonej przez siebie działalności zawodowej, widocznym zaangażowaniem w prace samorządu adwokackiego, a także inną aktywnością w tym społeczną lub naukową.
Przyznanie Nagrody jest wyrazem docenienia i wyróżnienia pracy adwokatek, co winno przyczynić się do ich aktywizacji w ramach prowadzonych przez kobiety zarówno praktyk zawodowych jak i pracy naukowej, a także zgodnie z treścią uchwały nr 24/2016 Krajowego Zjazdu Adwokatury z 26 listopada 2016r., stanowi realizację nałożonego na Naczelną Radę Adwokacką zalecenia podjęcia działań zmierzających do zwiększenia udziału kobiet adwokatów w działalności samorządowej.
Zachęcamy do zgłaszania kandydatur za pomocą formularza zgłoszeń, które należy nadsyłać do dnia 31.01.2018 roku na adres mailowy (dzial.osobowy@nra.pl).
UWAGA: Formularz zgłoszeniowy jest jedyną formą wskazywania kandydatek.
Do pobrania:
REGULAMIN NAGRODY „KOBIETA ADWOKATURY”
1. Postanowienia ogólne
- Niniejszy regulamin (dalej zwany Regulaminem) został przyjęty przez Naczelną Radę Adwokacką z siedzibą w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 16, 00-202 Warszawa (dalej zwaną Organizatorem) – organizatora nagrody „Kobieta Adwokatury” (dalej zwanej Nagrodą).
- Organizatora reprezentuje w ramach przyznawania Nagrody oraz we wszelkich sprawach związanych z Nagrodą i Regulaminem Zespół ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej (dalej zwany Zespołem), w imieniu którego działa Przewodnicząca Zespołu.
- Regulamin oraz wszelkie informacje udzielane przez Organizatora w związku z Nagrodą udostępniane są na stronie internetowej Organizatora adwokatura.pl oraz funpage Zespołu ds. Kobiet.
- Do Regulaminu stosuje się prawo polskie.
2. Cel przyznania Nagrody
- Nagroda przyznawana jest przez Organizatora corocznie, w styczniu każdego roku, za poprzedni rok kalendarzowy.
- Nagroda stanowi uhonorowanie adwokatki, która w danym roku kalendarzowym wykazała się osiągnieciami w ramach prowadzonej przez siebie działalności zawodowej, widocznym zaangażowaniem w prace samorządu adwokackiego a także inną aktywnością w tym społeczną lub naukową.
- Przyznanie Nagrody jest wyrazem docenienia i wyróżnienia pracy adwokatek, co winno przyczynić się do ich aktywizacji w ramach prowadzonych przez kobiety zarówno praktyki zawodowej jak i pracy naukowej a także zgodnie z treścią uchwały nr 24/2016 Krajowego Zjazdu Adwokatury z 26 listopada 2016 r. stanowi realizację nałożonego na Naczelną Radę Adwokacką zalecenia podjęcia działań zmierzających do zwiększenia udziału kobiet adwokatów w działalności samorządowej.
3. Zgłoszenia do Nagrody
- Nagrodę może otrzymać wyłącznie adwokatka, której miejsce zamieszkania znajduje się na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz która aktywnie wykonuje zawód adwokata (tj. jest wpisana na listę adwokatów wykonujących zawód).
- Zgłoszeń do Nagrody mogą dokonywać osoby fizyczne, osoby prawne, wszelkie jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, organizacje społeczne nieposiadające osobowości prawnej, wszelkie inne, chociażby nieformalne ruchy społeczne, grupy osób fizycznych.
- Zgłoszeń do Nagrody dokonuje się w terminie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia każdego roku kalendarzowego.
- W celu dokonania zgłoszenia do Nagrody, należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Organizatora pod adresem adwokatura.pl oraz na funpage’u FB Zespołu ds. Kobiet, a następnie wypełniony formularz należy skierować w terminie do 31 grudnia danego roku, za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail wskazany w formularzu.
- Aby wypełniony formularz, został uznany za ważne zgłoszenie do Nagrody, powinien zawierać co najmniej następujące dane dotyczące:
- osoby/jednostki/instytucji zgłaszającej kandydatkę: imię i nazwisko/firma/nazwa, numer telefonu, adres e-mail, a w przypadku, w którym osobą zgłaszającą nie jest osoba fizyczna, również imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail osoby odpowiedzialnej za kontakt w sprawie zgłoszenia;
- kandydatki: imię, nazwisko, tytuł naukowy, numer telefonu, adres e-mail, zakres praktyki zawodowej oraz uzasadnienie zgłoszenia (opisujące działalność zawodową, naukową i/lub samorządową zgłaszanej adwokatki w roku, którego dotyczy dana edycja Nagrody) umieszone w treści formularza;
Zgłoszenia do Nagrody niezawierające ww. danych i uzasadnienia lub zgłoszone po terminie będą przez Zespół odrzucane ze względów formalnych.
- Zgłoszenie do Nagrody powinno nastąpić za wiedzą i zgodą osoby zgłaszanej do Nagrody, co należy wskazać w formularzu.
- Zespół skontaktuje się z kandydatką do Nagrody po otrzymaniu zgłoszenia w celu potwierdzenia dokonania zgłoszenia przez tę osobę lub wyrażenia przez nią zgody na kandydowanie oraz, o ile jest to konieczne, uzupełnienia informacji przesłanych w zgłoszeniu.
- Zespół może kontaktować się z osobą zgłaszającą kandydatkę do Nagrody w celu uzupełnienia formularza, udzielenia dodatkowych informacji, korespondencyjnie lub telefonicznie.
- Zespół dokona oceny formalnej zgłoszeń nie później niż w pierwszym tygodniu stycznia kolejnego roku. Zespół nie jest obowiązany powiadamiać osoby zgłaszającej o odrzuceniu zgłoszenia ze względów formalnych.
4. Korespondencja elektroniczna
- Wszelka korespondencja prowadzona przez Zespół w związku z przyznaniem Nagrody będzie formułowana w języku polskim.
- Z zastrzeżeniem pozostałych postanowień Regulaminu, wszelka korespondencja związana z przyznaniem Nagrody (w tym w szczególności wnioski, zapytania, informacje, zawiadomienia) będzie prowadzona za pomocą poczty elektronicznej.
- Adresat korespondencji elektronicznej na żądanie Zespołu niezwłocznie potwierdza fakt jej otrzymania.
- Wszelka korespondencja elektroniczna dotycząca Nagrody powinna być kierowana do Zespołu na adres e-mail wskazany w formularzu. Jakakolwiek korespondencja elektroniczna dotycząca Nagrody, kierowana na inny adres e-mail, nie będzie brana przez Organizatora pod uwagę.
- Organizator nie ma obowiązku odpowiadania na każdą otrzymaną korespondencję, w szczególności jeżeli w opinii Zespołu korespondencja nie jest związana bezpośrednio z Nagrodą lub nie jest istotna.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości nie będące skutkiem jej bezpośrednich działań, w szczególności: zakłóceń sieci, przesyłanych treści, indywidualnych ustawień urządzeń i sposobów ich konfiguracji, ustawień operatorów sieci, za pośrednictwem których korespondencja jest wysyłana.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości wynikające z podania błędnych danych osobowych w czasie dokonywania zgłoszenia, w szczególności błędnych danych adresowych.
5. Kapituła Nagrody
- Ważne zgłoszenia do Nagrody Zespół przekazuje do oceny kapitule Nagrody (dalej zwaną Kapitułą) w składzie:
- przedstawiciel Prezydium NRA
- cztery przedstawicielki Zespołu ds. Kobiet,
- cztery osoby wskazywane co roku przez Zespół ds. Kobiet spośród osób wyróżniających się działalnością na rzecz praw człowieka, działalnością publiczna i społeczną, w tym co najmniej:
- trzy kobiety;
- dwie osoby wykonujące zawód adwokata.
- Skład Kapituły zostanie każdorazowo ogłoszony przez Zespół na stronie Organizatora przed rozpoczęciem prac Kapituły,
- Skład Kapituły może ulec zmianie decyzją Zespołu w każdym czasie z ważnych powodów. O zmianie Zespół poinformuje poprzez ogłoszenie na stronie internetowej Organizatora.
- Kapituła wybiera spomiędzy swoich członków Przewodniczącą lub Przewodniczącego.
- Kapituła obraduje nad otrzymanymi zgłoszeniami na posiedzeniach, które organizuje Zespół ds. Kobiet, lub obiegowo.
- Kapituła przy ocenia zgłoszonej kandydatury pod względem merytorycznym bierze pod uwagę kryteria wynikające z :
- działalności zawodowej,
- działalności naukowej,
- działalności samorządowej
- innej działalności społecznej.
- Kapituła podejmuje decyzję o wyborze adwokatki, która otrzyma w danym roku Nagrodę oraz jest uprawniona do przyznania do trzech wyróżnień.
- Kapituła podejmuje wszelkie decyzje:
- na posiedzeniach: zwykłą większością głosów przy obecności co najmniej czterech członków Kapituły,
- obiegowo: zwykłą większością głosów, przy czym wszyscy członkowie Kapituły muszą wówczas oddać swój głos.
W razie braku większości (tj. w razie równej liczby głosów) decyduje głos Przewodniczącej lub Przewodniczącego Kapituły.
- Kapituła ma prawo nie przyznać Nagrody w danym roku.
- Decyzja Kapituły co do wyboru laureatki Nagrody jest ostateczna i nie podlega zaskarżeniu.
- Funkcję pomocniczą dla Kapituły pełni Sekretarz, wybrany przez Zespół. Sekretarz Konkursu odpowiedzialny jest za organizację pracy Kapituły i bierze udział w posiedzeniach Kapituły, jednak bez prawa głosu podczas oceny zgłoszeń do Nagrody.
- Członkowie Kapituły związani są tajemnicą w zakresie informacji uzyskanych w trakcie prac Kapituły.
- Do zadań Kapituły należy w szczególności:
- ocena ważnych zgłoszeń do Nagrody;
- sporządzenie protokołu z wyboru laureatki Nagrody i uzasadnienie wyboru;
- w razie przyznania wyróżnień: sporządzenie protokołu z wyboru adwokatek, które otrzymają w danym roku wyróżnienia i uzasadnienie wyboru.
6. Ogłoszenie decyzji Kapituły i wręczenie Nagrody
- Ogłoszenie decyzji Kapituły i wręczenie Nagrody nastąpi w terminie ustalonym przez Organizatora.
- Laureatka Nagrody i adwokatki, którym Kapituła przyznała wyróżnienia, otrzymają od Organizatora zaproszenie oraz – w razie potrzeby – zwrot kosztów podróży i noclegu w Warszawie.
- Nagrodę stanowi statuetka, dyplom oraz laudacja zaprezentowana publicznie przez Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej. Nagroda zostanie wręczona laureatce przez Przewodniczącego Kapituły (lub innego jej członka) oraz przedstawicielka Zespołu ds. Kobiet.
- Wyróżnienie stanowi dyplom. Wyróżnienia zostaną wręczone wyróżnionym adwokatkom przez Przewodniczącego Kapituły (lub innego jej członka) oraz przedstawicielka Zespołu ds. Kobiet.
- Ponadto informacja o laureatce i wyróżnionych adwokatkach zostanie przesłana do mediów oraz zostanie umieszczona na stronie internetowej Organizatora i funpage Zespołu ds Kobiet.
7. Postanowienia końcowe
- Organizator zastrzega sobie prawo do nie przyznania Nagrody ani wyróżnień w danym roku kalendarzowym.
- Z tytułu uczestnictwa w prowadzonym postępowaniu, jego uczestnikom nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do Organizatora.
- Nagroda może zostać przyznana także w przypadku, kiedy złożone zostanie tylko jedno ważne zgłoszenie do Nagrody.
- Dokonując zgłoszenia, osoba zgłaszająca oraz osoba zgłaszana oświadczają, że zapoznały się z Regulaminem i akceptują warunki niniejszego Regulaminu.
- Regulamin może ulec zmianie w każdym czasie, jednostronną decyzją Organizatora.. Wszelkie zmiany Regulaminu zostaną niezwłocznie ogłoszone przez Organizatora na jego stronie internetowej i wiążą od dnia ich ogłoszenia, chyba że zmieniony Regulamin stanowi inaczej.
- Regulamin wchodzi w życie z dniem decyzji Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej i niezwłocznie zostaje ogłoszony na stronie internetowej Organizatora.
No comments
Sorry, the comment form is closed at this time.