Do czego potrzebne nam uwagi porównawcze, gdy piszemy o prawie?

Koła Naukowe Komparatystyki Prawniczej działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na spotkanie naukowe w charakterze prelekcji dwóch prelegentów – prof. dr hab. Ewy Łętowskiej oraz dra hab. Ryszarda Piotrowskiego pod tytułem:

,,Do czego potrzebne nam uwagi porównawcze, gdy piszemy o prawie?”

Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia br. (czwartek) w godzinach 20-21:30 w sali 1.3 w budynku Collegium Iuridicum II przy ulicy Lipowej 4 (obok Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie).

 

 

Więcej informacji o wydarzeniu i o naszej organizacji można znaleźć pod poniższymi linkami:

Prelegentów, w gruncie rzeczy nie trzeba przedstawiać – Prof. Ewa Łętowska jest w tej chwili jedną z najwybitniejszych i najbardziej szanowanych postaci w świecie polskiej doktryny prawa. Pierwsza w historii RPO, sędzia NSA i TK w stanie spoczynku jest kojarzona przez każdego, kto choć trochę interesuje się prawem, a jej wypowiedzi, zawarte zarówno w publikacjach naukowych, jak i w komentarzach udzielanych w mediach odnośnie do bieżących wydarzeń prawno-politycznych, są często cytowane, natomiast ich odbiorcy nie mogą przychodzić obok nich obojętnie. Z kolei dr hab. Ryszard Piotrowski jest postacią bardzo szanowaną przez studentów WPiA UW, jest wieloletnim wykładowcą w Katedrze Prawa Konstytucyjnego przy wspomnianym wydziale. Warto wspomnieć, że w ubiegłym miesiącu został wyróżniony nagrodą Prawnik-Edukator przez kapitułę konkursu Prawnik Roku 2016 organizowanego przez dziennik Rzeczpospolita. Dr hab. Piotrowski jest czynnym komentatorem wydarzeń prawno-politycznych, jest bardzo często zapraszany do udzielania komentarzy na dany temat przez media. W tym miejscu warto nadmienić, że jest to osoba, która podejmuje się tej roli w sposób bardzo obiektywny, nie bacząc na kontekst polityczny.

 

Share Post
No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.