Zakonnica, apl. radc. Martyna Chudzińska

Bonnie Aarons – aktorka znana z głównej roli w horrorze pt. „Zakonnica” złożyła przed kilkoma dniami w sądzie w Los Angeles pozew przeciwko Warner Bros., New Line Cinema oraz Scope Productions. Czego dotyczy spór?

Według Aarons zarówno Warner Bros., jak i studia New Line Cinema i Scope Productions nie wypłacały jej w sposób uczciwy i zgodny z zawartą umową należności związanych z rolą powódki w „Obecności” i jej spin-offach. Aktorka stwierdziła, że za udział w pierwszej odsłonie „Zakonnicy” otrzymała podstawowe wynagrodzenie w wysokości 71,5 tys. dolarów i dodatek – w wysokości kolejnych 175 tys. dolarów. Dodała jednak, że zapisy w kontrakcie łączącym ją z wytwórnią przewidywały udział w zyskach z tytułu sprzedanych towarów i materiałów promocyjnych wykorzystujących jej wizerunek. Aktorka dodała, że w latach 2019-2022 otrzymywała od pozwanych zaświadczenia o wpływach ze wspomnianych towarów, które – jej zdaniem – miały być „niezgodne z szeroko zakrojonymi działaniami mechandisingowymi”.

Wedle doniesień, w pozwie podniesiono, że „Biorąc pod uwagę fakt, że twarz filmowej zakonnicy opiera się w całości na fizycznych cechach Aarons i nie wymaga ani protetycznej charakteryzacji, ani efektów komputerowych, jej kluczowa rola we franczyzie jest niemożliwa do zakwestionowania”. Prawnicy aktorki twierdzą, że „Zamiast rozliczać się z panią Aarons w przejrzysty sposób, Warner Bros. ukrywa rzeczywistą kwotę jej należnego udziału w przychodach, jednocześnie w dalszym ciągu wykorzystując jej wizerunek”.

Na chwilę obecną przedstawiciele pozwanych nie skomentowali sprawy. Mimo wszystko Aarons ma powrócić w nadchodzącej kontynuacji serii w filmie  pt. „Zakonnica II”. Premiera jest planowana na wrzesień bieżącego roku.

aplikantka radcowska Martyna Chudzińska

Share Post
No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.