Prof. Ewa Łętowska wspiera grę Prawopolis

Jesteś na początku kariery prawniczej, a już powierzono ci ważną sprawę. Aby wygrać proces, musisz zdobywać wiedzę, która podczas ostatecznego starcia na sali rozpraw pozwoli ci pokonać przeciwnika

Poznaj ciekawostki prawne, zdobywaj doświadczenie i przechytrz rywali. Dzięki temu osiągniesz zawodowy sukces. Pnij się po szczeblach kariery prawniczej i zostań najlepszym adwokatem w Prawopolis!

W grze Prawopolis wcielasz się w rolę młodego prawnika, który stara się wygrać swoje pierwsze sprawy, pomóc swoim klientom i w ten sposób zdobyć szacunek oraz osiągnąć sukces zawodowy. Wygrywanie spraw wymaga odpowiedniej wiedzy, ale nawet jej posiadanie nie gwarantuje zwycięstwa. Trzeba umieć dobrze ocenić, gdzie ją wykorzystać i mieć trochę szczęścia podczas rozstrzygania sprawy.

trakcie rozgrywki gracze będą starali się jak najszybciej wygrać 6 spraw, co da im zwycięstwo i zakończy grę. Każda tura gry składa się z 3 etapów.

Przed rozpoczęciem każdej tury gracze losują 3 nowe sprawy i wykładają je opisem do góry, tak aby każdy mógł się z nim zapoznać.

Pierwszy etap to zdobywanie wiedzy. Każdy umieszcza swoje piony na polach planszy odpowiadających poszczególnym dziedzinom prawa. Stara się przy tym udzielić poprawnej odpowiedzi na pytania z dziedzin prawa, które wybrał. Dzięki temu zdobywa żetony wiedzy, które będzie mógł wykorzystać do wygrania spraw.

W kolejnym etapie – opracowywania strategii procesowej – gracze za zasłonką przypisują poszczególnym sprawom posiadane żetony wiedzy, starając się przewidzieć jaka wiedza będzie im potrzebna do wygrania danej sprawy.

Następnie następuje etap rozstrzygnięcia spraw. Akta są odwracane na drugą stronę, a ilość przydzielonych żetonów wiedzy porównywana z wymaganiami danej sprawy. Gracze rzucają kostkami w ilości określonej przez ilość poprawnie przydzielonych żetonów wiedzy. Sprawę wygrywa gracz, który wyrzuci największą ilość oczek na wszystkich swoich kościach.

Aby zwyciężyć w grze należy wygrać 6 spraw.

Informacje o grze oraz partnerach projektu –>> na stronie wspieram.to.

Pokój jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

 

 

Share Post
No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.