Laurka dla Ministra Sprawiedliwości, 7 maja br.

laurka

Prognozuje się, że w 2017 r. adwokatów w Polsce będzie około 20 000, liczba aplikantów będzie niewiele niższa. Biorąc pod uwagę, że liczba adwokatów lawinowo wzrasta, a liczba górników systematycznie maleje, za kilka lat liczby te będą znacznie do siebie zbliżone…

Niezależnie od tego, jak się wszystko ułoży w kolejnych latach, już dziś Palestra zrzesza około 20 000 osób (adwokaci i aplikanci).

Tymczasem, od kilkunastu lat Ministerstwo Sprawiedliwości nie dokonało zmiany Rozporządzenia w sprawie opłat za czynności adwokackie oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu. Warto zaś przypomnieć, że w 2002 r. przeciętne wynagrodzenie za pracę wynosiło ok. 2 100 zł, a w 2015 r. – ok. 4 000 zł. Stawki adwokackie tymczasem zamurowało.

Czy 20 000 osób nie ma nic w tej sprawie do powiedzenia?

My mamy i wierzymy, że Państwo także. Planujemy wysłanie laurki do Ministra Sprawiedliwości z uprzejmą prośbą o pochylenie się nad tematem. Nie zakładamy nieprzychylnych adwokatom intencji, być może resort po prostu o nas zapomniał…

Konkluzja: zachęcamy do nadsyłania nam na maila (nasz@pokojadwokack.pl) lub w komentarzu zdjęć Państwa tóg z widocznym zielonym żabotem. Mogą to być Państwa selfie, toga na wieszaku, toga na krześle, toga w aucie –  zrobimy z nich załącznik do pisma. Kto wie, może wspólnie uda nam się zmienić świat!

Czekamy do 7 maja.

 

Share Post
Written by

Adwokot, to adwokot

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.