Dlaczego na fejsbuku Pokoju nie pozwalam na wszystko? adw. Joanna Parafianowicz

Pokój Adwokacki to nie jest strona samorządu adwokackiego, ani strona będąca głosem ogółu adwokatów, bo ogół adwokatów nie przemawia jednym głosem. Jest to strona prowadzona przez adwokata, który publikuje na niej swoje poglądy i opinie oraz poglądy i opinie autorów, którzy wyrażą wolę ich opublikowania na tej stronie.
 
Jeśli zatem niektórzy z Państwa ➡️żądacie (niemalże) w trybie dostępu do informacji publicznej tych, czy innych danych, ➡️ albo stawiacie pytania o to: jakim prawem Pokój pisze to czy tamto, ➡️ albo daje bany bez wytłumaczenia, ➡️bądź oczekujecie wyjaśnień w odpowiedzi na pytania napastliwie zadawane w komentarzach, a brzmią one – no to proszę mi wyjaśnić, to czy tamto, to niestety liczcie się Państwo z tym, że na niektóre pytania odpowiedzi nie otrzymacie.
 
Kiedy na pokojową skrzynkę wpływają wiadomości, w których ktoś w normalny, kulturalny sposób zwraca uwagę na uchybienia, albo potknięcia, nigdy nie są one ignorowane. Nie jest jednak tak, że do wszystkiego macie Państwo prawo. Nie macie go np. do publicznego poniżania albo obrażania, albo do jeżdżenia komuś po głowie, choćby przez “ą” i “ę”. Tzn. formalnie – nikt Wam tego prawa nie odbiera, ale technicznie – może się okazać, że Wasz komentarz nie będzie mógł być opublikowany w Pokoju więcej niż raz (a i ten pierwszy rychło zniknie).
 
Zatem – nie lubicie Pokoju, nie zgadzacie się z publikacjami – ok, świat się nie zawali, ale podzielcie się tymi uwagami na własnych wallach. Jeśli chcecie to robić w nieprzyjemnej formie – w Pokoju, to oczywiście droga wolna, ale nie zapomnijcie zrobić sobie z tego screena bo prawdopodobnie Wasz komentarz zostanie szybko skasowany, a Wy nie będziecie czego mieli wrzucać na rozmaite dyskusyjne grupy i tam się żalić i wylewać żółć na – bądź co bądź – realnego człowieka, który za Pokojem stoi.
 
Wprawdzie gość dom, Bóg w dom, i podwoje Pokoju są otwarte dla każdego, ale jeśli ów gość wchodzi do naszego domu z butami umazanymi błotem, to na ogół robi to raz i albo – w przyszłości korzysta z kapci, albo nie jest więcej zapraszany.
 
Wychodzi na to, że Pokój też człowiek i czasami ma ochotę tupnąć nogą. Wychodzi na to, że czasami dzieje się dziś.
Share Post
No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.