Adwokatura.pl vs Pudelek.pl, adw. Joanna Parafianowicz

Adwokatura jest powołana do udzielania pomocy prawnej i współdziałania w ochronie wolności, praw człowieka i obywatela oraz w kształtowaniu i stosowaniu prawa.

W odniesieniu do drugiego celu istnienia adwokatury można mieć niekiedy wrażenie, że diagnozowanie problemów z zakresu wolności oraz praw człowieka i obywatela, wymagających ochrony, bliżej niż Adwokatura bywa portal plotkarski Pudelek.

Trudno pojąć, z jakiego powodu, przeglądając wpisy na stronie adwokatura.pl, czytamy głównie o trudnościach, z którymi borykają się adwokaci (stawki, stawki, jeszcze raz stawki), a nie publikuje się apeli, opinii i wystąpień świadczących o tym, że adwokaci dostrzegają sprawy, dotykające obywateli – tytułem przykładu dotyczących: hejtu w internecie (niezwykle silnie uderzającego w młodzież, często kończącego się tragedią, Pudelek pisze o tym np. tu), bezkarnego wypowiadania się na łamach portali społecznościowych z pogwałceniem wszelkich możliwych zasad i braku narzędzi obrony przed takim działaniem (tu), bezpardonowego naruszania przez dziennikarzy (!) przestrzeni prywatnej znanych lub “tylko” popularnych osób (np. tu i tu), problemu jedynie pozornego ograniczenia w dostępie młodych ludzi do używek (więcej na ten temat tu), społecznego przyzwolenia na idiotyczne i niekiedy dramatyczne w skutkach zachowania (o śmierci w locie przy robieniu selfie), wykorzystywania (oby bezwiednego) symboli państw totalitarnych (tu).

Mam wrażenie, że jako środowisko całkowicie się pogubiliśmy.

adwokat Joanna Parafianowicz

p.s. uprzedzając możliwe do przewidzenia komentarze lub sugestie, tak – przeglądam niekiedy Pudelka. Nie, nie jest to moja jedyna lektura.

0b3d268

Share Post
Written by

Warszawski adwokat i Pokój Adwokacki w jednym.

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.